Właścicielem Stanicy jest andrychowianin Józef Brzazgacz – prywatny przedsiębiorca, wielki pasjonat jeździectwa i tradycji, miłośnik koni i hodowca rasy huculskiej, który swoją wielką konną pasję zaszczepił w swojej córce - Annie Brzazgacz, ta zaś przekuła ją w swoją ścieżkę edukacyjną, a w konsekwencji w pracę zawodową.

Prowadzimy lekcje jazdy konnej zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Współpracujemy z terapeutami, rozszerzając swoją ofertę
o możliwość skorzystania z hipoterapii.

Dodatkowo w Stanicy Hucuł działa IV Szwadron Zwiadu im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich oraz Stowarzyszenie Tradycja Ojców Przyszłością Młodzieży, którego prezesem jest Anna Brzazgacz. Wspólnie kultywujemy tradycje ułańskie, uczestnicząc w obchodach świąt patriotycznych, a także organizujemy rodzinne pikniki, które przyciągają do Stanicy Hucuł coraz więcej entuzjastów.
Stanica jest również aktywnym członkiem Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej w Krakowie. Tradycja, umiłowanie polskiego munduru, pamięć o wydarzeniach sprzed lat – oto nasza dewiza.

Stanica Hucuł to nie tylko konie! Jesteśmy również pensjonatem o standardzie europejskim, a także organizujemy przyjęcia okolicznościowe, wycieczki szkolne, szkolenia i inne eventy.

Na terenie malowniczo położonej Stanicy znajduje się wspaniały plac zabaw dla dzieci oraz Szlak Ginących Zawodów z unikatowymi eksponatami.IV SZWADRON ZWIADU im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich

W Stanicy Hucuł działa IV Szwadron Zwiadu im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Liczy on około 16 osób. W ramach naszego szwadronu kontynuujemy tradycje ułańskie, bierzemy udział w defiladach z okazji świąt państwowych i kościelnych, uczestniczymy ponadto w corocznym Zlocie na Groniu Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego.

IV Szwadron Zwiadu bierze udział w imprezach organizowanych przez 21. Pułk Ułanów Nadwiślańskich, między innymi w urządzanej dla dzieci niepełnosprawnych „jeździe za marchewkę”, w sierpniu wyrusza na pielgrzymkę konną do Kalwarii Zebrzydowskiej, a z okazji 1 września pod Mokrą koło Częstochowy składa hołd w miejscu bohaterskiej walki 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich.

Nasi jeźdźcy uczestniczą również w Rajdzie Papieskim, w rajdach PTTK, dożynkach i innych imprezach gminnych oraz w imprezach o charakterze sportowo-rozrywkowym.STOWARZYSZENIE TRADYCJA OJCÓW PRZYSZŁOŚCIĄ MŁODZIEŻY

Od 2018r. w Stanicy Hucuł działa również Stowarzyszenie Tradycja Ojców Przyszłością Młodzieży, którego prezesem jest Anna Brzazgacz. 

Cele statutowe stowarzyszenia obejmują przede wszystkim kultywowanie tradycji regionalnej i jednoczenie społeczności z okolic Andrychowa. Od początku istnienia stowarzyszenie spotkało się z uznaniem i przychylnością władz miejskich, a także innych organizacji kulturowych jak i pozarządowych.

Stowarzyszenie zrzesza przedsiębiorców, młodzież i dorosłych, którzy chętnie podejmują inicjatywy i wspólnie działają na rzecz dobra ogółu.

Co nas wyróżnia?
Stowarzyszenie zostało głównym organizatorem Pikniku Ułańskiego z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbywa się już tradycyjnie na terenie naszego ośrodka 15 sierpnia. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Tego dnia w Stanicy Hucuł zawsze jest moc atrakcji!